Czeka cię ważny egzamin z królowej nauk? Nie panikuj - istnieje rozwiązanie!

Najnowsze

Nie od dziś kultowy jest podział uczniów i studentów na "humanistów" i "ścisłowców". Niestety, często polega on zaledwie na tym, że "humaniści" nie radzą sobie z matematyką i podobnymi jej przedmiotami.


księżyc
Source: http://izolacje.gda.pl/


W rzeczywistości jest to spory kłopot, który dotyka nie tylko polskiego społeczeństwa.


Istnieją sumienne naukowe badania, jakie udowadniają, że istotne znaczenie w naszym odbiorze matematyki ma aura, jaką budują wokół niej osoby, z którymi się spotykamy od najwcześniejszych lat. Kto z nas nie słyszał w domu od rodziców, dziadków, kuzynów stwierdzenia w rodzaju "Ja przenigdy nie pojąłem matematyki", "matematyka do niczego ci się w życiu nie przyda" ITp.? Wbrew pozorom takie komunikaty mogą wytwarzać w dziecku mentalną przeszkodę w stosunku do poznawania matematyki. Skoro ojciec sobie nie radził, to ja również sobie nie poradzę - myśli podświadomie dziecko. Stąd już otwarta droga do zarzucenia wszelkich starań.


Obecnie próbuje się zastępować ten schemat, między innymi przez organizowanie dzieciom zajęć matematyki, które mają kształt zabawy i dokładnie spinają się z okalającym je światem. Co natomiast w przypadku, gdy jesteśmy już starsi niż dzieci i takie zajęcia w niczym nam nie pomogą? Możemy zapisać się na przykład na kurs matematyki online. Takowe szkolenia są opracowywane i kontrolowane przez wyrobionych belfrów, którym nie jest obojętna matematyczna nieporadność nowego pokolenia (całkiem przydatna strona, warto zajrzeć).
Kurs z matematyki w internecie ma ten plus, że konkretną partię można przepracować w dowolnym wygodnym nam czasie, a rezultat czy też bieg myślenia poddać pod dyskusję z tutorem lub zweryfikować w bazie informacji. Im więcej takich działań będziemy uskuteczniać, tym większa możliwość, że kurs matematyki przyniesie oczekiwane, wartościowe efekty.