Parę rad dla zdających egzamin na prawo jazdy

Najnowsze

Przedstawiamy przewodnik, który zaprezentuje, jakiego rodzaju zachowania w czasie egzaminu praktycznego na prawo jazdy zwiększą możliwość jego zdania.


Nie denerwuj się, pamiętaj o pozytywnym nastawieniu.
garaż
Author: Marcus Balcher
Source: http://www.flickr.com


Idziesz zdać test a nie go oblać. Nie ulegaj przesądom, że za pierwszym podejściem nie możemy zdać. Zdanie egzaminu na prawo jazdy nie zależy tylko od twych umiejętności. Składa się na to wiele elementów. Dla bardzo wielu ludzi egzamin łączy się z ogromnym stresem i to właśnie on często bywa przyczyną negatywnego wyniku. Przygotowując się do egzaminu nie zapominajmy o psychicznym przygotowaniu. Każdy z nas ma swe wypróbowane sposoby radzenia sobie z napięciem, ale z pewnością poczujemy się bezpieczniej jeśli będziemy dobrze przygotowani do egzaminu. Może też pomóc zaznajomienie się z szczegółowymi kryteriami oceniania na egzaminie i regulacjami dotyczącymi prowadzenia egzaminu. Placyk manewrowy. Oczekując na swą kolej staraj się nie niepokoić, zwłaszcza jeśli parę osób przed tobą nie zdało. Gdy zaczniesz myśleć, iż też nie zdasz na pewno tak się stanie! Gdy nadciągnie twa kolej i wejdziesz do auta poczekaj chwilę aby się uspokoić. Nie zapomnij o przygotowaniu do jazdy. Spokojnie ustaw wygodnie fotel wyreguluj lusterka a także zapnij pasy. Wykonując manewry bądź skupiony, przypomnij sobie jak realizowałeś je kiedy trwała nauka jazdy tychy.


narzędzia
Author: Maarten Brinkerink
Source: http://www.flickr.com


Zaczynając jazdę po mieście staraj się jechać spokojnie z dopuszczalną prędkością, jednakże uważaj, żeby nie jechać zbyt wolno. egzaminator może uznać nazbyt wolną jazdę za utrudnianie ruchu innych uczestników.
Nie przejmuj się, jeżeli raz zgaśnie ci Silnik. Dopiero popełnienie dwa razy tego samego błędu powoduje oblanie testu. Jeżeli chodzi o prawo jazdy tychy jest to miejscowość gdzie każdego roku do testu podchodzą setki przyszłych kierowców.