Jaki jest oblicze pracodawcy w postrzeganiu pracobiorcy.

Najnowsze

Czy finansowanie rozwoju pracobiorcy koreluje z jego zadowoleniem z aktywności zawodowej?


Pracownik usatysfakcjonowany to pracownik dobrze wynagrodzony, ale czy to jedyny argument dowodzący o zadowoleniu z pracy zarobkowej? Ogromna część pracowników coraz częściej zwraca uwagę, że opcja postępu i podnoszenia kwalifikacji w firmie jest integralną składową satysfakcji z pracy.


Pracownicy pragną podwyższania swoich kompetencji i odczucia, że czynią w życiu coś mającego sens.


We współczesnym świecie spotykamy się coraz bardziej modnym kierunkiem finansowania przez pracodawców kursów mających na celu podwyższenie kompetencji i wiedzy pracobiorców. Chlebodawca ponosi całkowite opłaty wynikające z aranżacji kursów, tym samym zachęcając osobę zatrudnioną do samorozwoju. Trend na finansowanie takich projektów rozpowszechnia się. Przeważnie na takie formy wsparcia rozwoju decydują się niemałe zakłady pracy, ale nieduże firmy też nie pozostają w tyle i też starają się o pakiety darmowych szkoleń dla osób zatrudnionych - tutaj.
marina - firma
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com


Biorąc pod uwagę fakt, że znajomość języków obcych, a w szczególności w języku angielskim jest jedną z najczęściej upragnionych kompetencji, Zakłady pracy chcą wspomagać swoich pracobiorców finansując im bezpłatne kursy w tym obrębie. Pracodawcy patrzą szeroko na postęp swojej firmy i nie skąpią pieniędzy na takie przedsięwzięcia.


Wrocław to miejsce w którym przebywają emigranci różnorodnych narodowości, którzy są chętnie zatrudniani w polskich firmach, co skutkuje tym, że współpraca odbywa się w języku światowym, czyli po angielsku. Poza tym także, chlebodawcy sponsorują angielski dla firm wrocław, Wrocław - angielski dla firm celem usprawnienia komunikacji między pracownikami.


Chlebodawcy oferują pracobiorcom także szkolenia podnoszące kompetencje, dla przykładu organizują szkolenia z najbardziej przydatnych kompetencji takich jak obsługa komputera czy z technik efektywnej rozmowy.


Podsumowując, podnoszenie kompetencji osób zatrudnionych poprzez inwestycję w kursy kompetencyjne, nie tylko korzystnie wpływa na oblicze firmy, ale też podwyższa zadowolenie z pracy pracowników.