Po jakich kierunkach znajdziesz pracę?

Najnowsze

Rok rocznie cała grupa młodzieży kończącej technika rozmyśla nad tym, na jakie studia pójść. Młodzi ludzie zastanawiają się nad tym, która uczelnia w najlepszy sposób przygotuje ich do dorosłego życia i da bardzo dobre perspektywy na pracę. Prawda jest taka, że w ostatnich latach ciągle górują w większości rankingów te same kierunki. Jakie?
studenci
Najchętniej na uczelnię techniczną.

Sprawa wygląda W ten sposób, że od kilku lat studenci uczelni technicznych kompletnie nie mają najmniejszych problemów ze zatrudnieniem. Krajowy rynek jest chłonny i bardzo szybko wchłania inżynierów. Uczelnia wyższa, jaka kształci przyszłych programistów czy inżynierów budownictwa nie może narzekać na niewielką ilość chętnych osób - informacje o uczelniach wyższych. Jaką jednak politechnikę wybrać, aby posiadać jak najlepsze szanse na otrzymanie solidnego wykształcenia?


Do jakiego miasta na politechnikę?

Rada dla tegorocznych maturzystów jest następująca - Starajcie się dostać na studia do aglomeracji, która oferuje najlepsze opcje na start.

W kierunkach studiów można bezproblemowo wybierać, ponieważ większość naszych uczelni ma podobny profil nauczania. Przykładowo, jeżeli wybierasz się na kierunek taki jak chemia, budownictwo czy informatyka Wrocław, Poznań, Kraków czy nawet Rzeszów będą niezłymi miastami na rozpoczęcie przygody ze studiowaniem - info o wrocławskiej informatyce. W takich miastach bezrobocie w skali kraju jest najmniejsza, co bezpośrednio przekłada się na pensje dla osób kończących uczelnię.

W tych miastach są także największe firmy funkcjonujące w branży informatycznej, dzięki czemu absolwenci mogą liczyć na pierwszą pracę w firmie z doświadczeniem na rynku. Jeśli jesteś jednakże typem człowieka, który nie chce pracować w dużej firmie, to po skończonych studiach z pewnością można zbudować ze znajomymi ze studiów niewielki startup.


Tak więc widać, że opcji na studiowanie budownictwa w naszym kraju jest bardzo dużo - trzeba wybrać optymalną opcję i rozpocząć swoją przygodę z dorosłym życiem w mieście oferującym najkorzystniejsze możliwości dla studentów.